11. kolo VTL: Rok 2015 načal vítězně Dušan Vítámvás

Odpoledne Tří králové bylo prvním v roce 2015, které patřilo soutěži stolního Stiga hokeje. 11. kolo Vítámvás Training League bylo úspěšným pro Dušana Vítámváse. Ten sice jako již tradičně nezářil v základní části, ovšem v play off přišel jeho čas. V semifinále vyřadil Jiřího Junka a ve finále si v prodloužení poradil s Tomášem Kulíškem 4 : 3 po prodloužení.

Jiří Junek se ujal jasného vládnutí tabulkou základní části. V sedmi odehraných střetnutích vždy jasně vévodil zápasu. V každém z nich vsítil minimálně čtyři branky. Výsledné skóre 52 : 6 mluví samo za sebe. Druhá Kamila Špičáková vstřelila více jak o třicet branek méně než Jirka, ale bodů měla rovněž dost konkrétně deset. Největším konkurentem Kamily v boji o druhé místo, byl Tomáš Kulíšek. Kamila zvítězila ve vzájemné konfrontaci 2 : 0. Proto měla při rovnosti bodů s Tomášem na své straně malé plus, jenž jí posunulo na druhé místo.  Tomáš Kulíšek sehrál nádherný zápas s Dušanem Vítámvásem. Byly to brankové hody 6 : 5, s nichž měl po závěrečném klaxonu větší radost Tomáš. Dušan, o němž už byla řeč v předchozí větě, utržil bodů sedm. Trošku polevil v utkáních s Tomášem Pětníkem (1 : 2) a Vojtou Hlouchem (3 : 3), což jej stálo body a tím pádem lepší pozici v tabulce. Za Dušanem skončil Martin Hladký. Jeho tři vítězství mají v sobě punc jednoznačnosti. Vojtu Hloucha zdolal 7 : 0, Tomáše Pětníka 5 : 1a Lea Ustrnula 6 : 2. Šest získaných bodů, tak bylo více než zasloužených. Na tři triumfy dosáhl i Tomáš Pětník. Krom zdolání Dušana Vítámváse, se mu vyvedl mač s Leo Ustrnulem (3 : 0) a Vojtou Hlouchem (2 : 0) Právě poslední dva jmenovaní, svedli boj o spodní příčky v tabulce. Když došlo na jejich zápas o body, vítěz se po remíze 2 : 2 nenašel. Vojta Hlouch měl ale s předchozích klání nashromážděný jeden bod k dobru.

Jiří Junek pokračoval ve čtvrtfinále ve střelecké euforii. Lea Ustrnula přestřílel jasně 9 : 0. Kamila Špičáková si postup také pohlídala. Proti sobě měla Vojtu Hloucha, jenž sice dal jednu branku v zápase, ale obdržel tři (3 : 1). V duelu Tomáše Kulíška s Tomášem Pětníkem nebylo co řešit. Překvapení bylo v nedohlednu. Tomáš Kulíšek zvítězil 7 : 1. Poslední dvojici tvořili Dušan Vítámvás a Martin Hladký. S nástupem play off se Dušan začal více koncentrovat, což se projevilo na skóre 4 : 0 v jeho prospěch na úkor Martina.

Dušan jakoby vydařeným čtvrtfinále chytil lauf, čehož využil v semifinále proti Jiřímu Junkovi. Také vstřelil čtyři branky, navíc výborně bránil. Bylo tedy jasné, že z výhry se tentokráte bude radovat on. Což se nakonec i stalo po výsledku 4 : 1. Kamila Špičáková a Tomáš Kulíšek hráli ve stejný čas druhé semifinále. Jejich zápas se natáhl o prodloužení. V normální hrací době byl stav 1 : 1. V nastavení si postup zajistil Tomáš (2 : 1p).

Zápas poražených semifinalistů  byl na branky bohatý. Padlo osm gólů. Větší zásluhu na jejich tvorbě měla Kamila. Dala jich pět, Jirka přidal tři. Díky tomu skončil čtvrtý za Kamilou.

Finále bylo pěkným vyvrcholením dne. Stejně jako ve skupině, se v zápase Dušana s Tomášem Kulíškem bylo na co koukat. Kromě další pořádné porce branek, bylo ke shlédnutí prodloužení. Konec zajistil puk vystřelený Dušanem Vítámvásem (4 : 3p).

Příští kolo bude sehráno až v úterý 20. ledna. Na příští týden je totiž naplánována údržba hracích stolů.

Kompletní výsledky 11. kola najdete zde.