15. kolo VTL: Jiřího Junka ve finále Tomáš Pětník nezaskočil

Kvarteto ve složení Kamila Špičáková, Dušan Vítámvás, Jiří Junek a Tomáš Pětník, tvořilo společně dějiny 15. kola Vítámvás Training League. Vítězem kola se stal Jiří Junek. Nebylo však daleko k překvapení Tomáš Pětník se dostal až do finále, kde podlehl Jirkovi až po prodloužení 4 : 3.

Základní část se odehrávala tří kolovým způsobem. O prvním místu nebylo žádných pochyb. Jiří Junek prohrál jen s Dušanem Vítámvásem ve druhém hracím kole 1 : 2. V prvním a třetím dějství zvítězil Jiří 6 : 2 respektive 3 : 2. Tomáš Pětník podlehl Jiřímu nejprve 0 : 3 a následně měly výsledky tenisové parametry 0 : 6 a 4 : 6. Tři porážky schytala od Jiřího také Kamila. Zaknihovány byly výsledky 3 : 2, 5 : 3 a 5 : 2.

Zbylá trojice byla bodově vyrovnaná. Tomáš s Dušanem získali shodně 7 bodů. Jejich vzájemná bilance zápasů byla vyrovnaná. Nejdříve se rozešli smírně 2 : 2, prostřední duel vyhrál Tomáš, poslední pro změnu Dušan 4 : 3. Rozhodnout o pořadí muselo skóre ve vzájemných kláních. O jeden jediný gól, byl Tomáš před Dušanem.

Čtvrtá Kamila zaostávala za Tomášem a Dušanem o pouhý bod. Smůlu měla v prvním zápase s Tomášem. Ještě 23 sekund před koncem vedla 4 : 3, závěr však nezvládla a prohrála 4 : 5. Odvetu naopak ovládla 5 : 2. Třetí měření sil zase přinesl triumf Tomáše 2 : 1. Proti Dušanovi byla bilance Kamily opačná. Dvě výhry 4 : 3, 3 : 2 a 1 : 2.

Semifinále tak nabídlo zápasy Jiřího Junka proti Kamile Špičákové a Tomáše Pětníka s Dušanem Vítámvásem. Obě bitvy byly vyrovnané, což dokazuje prodloužení, jenž muselo pokaždé rozhodnout. Jiří Junek zvítězil 3 : 2, druhý mač o finálovou vstupenku získal na svou stranu Tomáš, jenž díky stavu 2 : 1 zvítězil v rámci "vinohradského" derby.

Zápasy rozhodnuté až v prodloužení. Takový scénář pokračoval i v konfrontaci o konečné umístění. Dušan vyhrál v utkání o 3. místo nad Kamilou 4 : 3. Díky tomu dorovnal zápasovou bilanci s Kamilou během 15. kola na dvě prohry a dvě výhry.

Ve finále se utkal tradiční účastník finálových bojů Jiří Junek s Tomášem Pětníkem, pro něhož bylo finále ojedinělým počinem. Výsledek zápasu nebyl po základní hrací době a výsledku 3 : 3 znám. Rozhodl až perfektně provedený blafák, který dal razítko na vítězství Jirky 4 : 3.

Další kolo bude sehráno znovu za týden v úterý 17. března 2015. Můžete se stát jeho součástí i vy!