2. kolo VTL: Vyhrál suverén Tibor Varga!

Zábava, góly, emoce... To je Vítámvás Training League. Tak přesně takhle zval banner umístěný na webových stránkách VÍTÁMVÁS CUPu všechny hráče na druhé kolo této soutěže. Výzvu nakonec vyslyšelo osm hráčů. Ty čekalo sedm zajímavých duelů v základní skupině a jako návdavkem ještě jedno utkání play off.

Mapování výkonů jednotlivých hráčů začneme u Gabriely Josífkové. Ta sice ani tentokrát nedokázala svým soupeřům byť jen jediný bod, což opět znamenalo poslední osmé místo v základní části. Radost jí však určitě udělali tři vstřelené branky do sítí Jiřího Junka, Milana Zemana a Lukáše Vintra. Sedmé místo patřilo stejně jako v minulém kole Tomáši Pltníkovi, který nedokázal kromě Gábiny Josífkové nikomu sebrat všechny tři body. O alespoň jeden obral Lukáše Dědiče, po remíze 1 :1. S několika bodovým náskokem na poslední dvojici obsadil šesté místo Lukáš Vintr. Ten si zastřílel zejména v duelu s Gábinou, které za pět minut dokázal nastřílet devět branek. Tři body znamenala i výhra 2 : 0. Poraženým byl Tomáš Pětník. Celkový počet sedmi bodů nakonec Lukášovi zajistila plichta 3 : 3 se svým jmenovcem Lukášem Dědičem. Ten v konečném součtu dokázal získat o jeden bod na víc, což zároveň znamenalo i o jednu příčku vyšší postavení v tabulce. Velkým překvapením byla hlavně jeho výhra 4: 3 s Milanem Zemanem. Milanu Zemanovi toto kolo příliš nevyšlo. Sklonit hlavu před výkony svých soupeřů musel sklonit hned ve třech případech. Kromě již zmiňovaného utkání s Lukášem Dědičem prohrál s Tiborem Vargou (1 : 3) a Jiřím Junkem (0 : 3). V obou případech selhala zejména Milanova hlavní zbraň, kterou je velká útočná síla a s tím spojený velký počet gólů. Tentokrát se do černého dokázal trefit za deset minut hry pouze jednou a musel se spokojit pouze s hrou o konečné třetí místo.Ani třetí Jiří Junek – vítěz minulého kola se nedokázal vyvarovat vážnějšího zaváhání. Řeč je zejména o jeho vysoké prohře 0 : 4 s Tomášem Babickým, na jehož hru nedokázal Jirka během pěti minut najít účinný proti lék. A právě tato porážka mohla Jiřího mrzet o to víc, když se díky rovnosti bodů a horšímu vzájemnému zápasu s Tomášem, musel spokojit až s třetím místem. Právo vyzvat suverénního Tibora Vargu v boji o první místo, jenž ani jednou neprohrál a neztratil ani bod, získal Tomáš Babický.

Vyhrál Tibor Varga, jenž se však před fotografem úspěšně skrýval za výsledkovou listinu.

Vyřazovací boje byly hrány na jeden duel, o potvrzení či ztrátu vydobytých pozic. Ze základní části. V utkání osmé Gábiny Josífkové a sedmého Tomáše Pětníka vyhrál zkušenější Tomáš 2 : 0 a získal alespoň dva body do celkové tabulky. Souboj Lukášů. I tak by se dal nazvat zápas, v němž se Lukáš Dědič snažil uhájit páté místo, které však nakonec musel po porážce 2 : 5 přenechat Lukáši Vintrovi. Utkání se vším všudy nabídl ten mezi Jirkou Junkem a Milanem Zemanem. Ani pět minut nerozhodlo o vítězi, rozhodnout muselo až prodloužení. Štěstí spojené s hokejovým umem se nakonec usmálo na Milana, který bral bronz po výsledku 4 : 3. Vítězem druhého kola VTL se stal Tibor Varga, jenž zdolal snaživého Tomáše Babického 3 : 2.

Druhé místo patřilo vlasáči Tomáši Babickému.

VTL se v důsledku státního svátku rozjede opět až za čtrnáct dní v úterý 5. října 2010. Na programu bude 3. kolo. Ještě před tím nás však čeká první cesta VÍTÁMVÁS CUPu na Základní školu Košinova ve středu 29. září.