4. kolo VTL: Milan Zeman byl blízko, ovšem v prodloužení znovu stvrdil své vítězství Jiří Junek

Již měsíc uběhl od startu nové sezóny Vítámvás Training League. Jméno vítěze jednotlivých kol je však stále stejné. Finálový soupeři se okolo Jiřího Junka střídají jako na běžícím pásu, on však stále vítězí. Naposledy zdolal ve finále Milana Zemana až v prodloužení 3 : 2.

Tradičně se Jiřímu dařilo už v základní části, kterou vyhrál s dostatečným náskokem před svými soupeři. Náskok si Jiří budoval systematicky tím, že všechny své soupeře doslova "přejel" při extrémním skóre 44 : 3! Nejlépe se proti Jiřímu vedlo Dušanu Vítámvásovi, který jako jediný neutržil debakl a odešel poražen se ctí 2 : 3. Čtyřbodovou mezeru za Jiřím Junkem vyplnil až Milan Zeman s body dvanácti. Také Milan Zeman měl ve výsledkové listině výsledky jasné a také ty, v nichž musel o vítězství bojovat až do konce hracího času. Mezi ně lze řadit výhru 2 : 1nad Michalem Ptáčkem nebo 1 : 0 nad Tomášem Pětníkem. Třetí Kamila Špičáková zaostala za Milanem o dva body. Ty možná ztratila ve vzájemném utkání, v němž podlehla Milanovi 2 : 4. Opačné pocity vítězství prožila Kamila ve čtyřech případech. Dvakrát se jí podařilo zvítězit 3 : 1 a to proti tandemu Michal Ptáček, Tomáš Pětník. Další cenný skalp přišel v mači s Dušanem Vítámvásem po výsledku 4 : 0. Stejný počet výher jako Kamila měl i Michal Ptáček. Body získal především na Leu Ustrnulovi (7 : 2), Dušanu Vítámvásovi (3  :1), Marku Neklapilovi (5 : 1) a Tomáši Pětníkovi (3 : 2). Některé ze zápasů Dušana Vítámváse jsme již zmiňovali u předchozích jmen. Nyní si zmíníme zejména ty s vítěznou tečkou. Prestižní klání s Milanem Zemanem bral Dušan se vší vážností. Kýžená výhra se dostavila ve výsledku 3 : 1. Proti Michalu Janků vyhrál Dušan rovněž na tři vstřelené góly, pouze s mírnou odlišností, vestavěnou do výsledku 3 : 2. Právě tato porážka odsunula Michala Janků na šesté místo, kvůli horšímu vzájemnému zápasu. Jinak měli Dušan s Michalem po osmi bodech. Michal si nahnal skóre na Leu Ustrnulovi (11 : 0). Při dalších triumfech už produktivita poklesla. Proti Marku Neklapilovi musela stačit výhra 3 : 0 a s Tomášem Pětníkem došlo na nejmenší možný rozdíl ve skóre 1 : 0. Sedmou pozici uhájil Marek Neklapil. Zazářil zejména při výhře 1 : 0 nad Tomášem Pětníkem a dvou smírných výsledcích 2 : 2 s Kamilou Špičákovou respektive Leo Ustrnulem. Pro Lea to bylo vůbec smolné kolo, protože prohrál i s Tomášem Pětníkem 2 : 1, který navíc zdolal stejným výsledkem ještě Dušana Vítámváse. Na Lea tak zbylo s jedním uhraným bodem deváté místo, jediné nepostupové do play off.

Čtvrtfinále se hrálo klasickým způsobem na jedno vítězné utkání. Jiří Junek se musel prokousat zápasem s Tomášem Pětníkem. A zvládl to přesvědčivě, i když ne takovým rozdílem, jako ve skupině základní. Tentokráte postačilo vítězství 4 : 1. Milan Zeman to vzal o něco více od podlahy. Proti Marku Neklapilovi se prostřílel do semifinále výsledkem (8 : 0). Kamila Špičáková musela přenechat svoji semifinálovou místenku Michalu Janků, jenž zvítězil 2 : 0. Michal Ptáček a Dušan Vítámvás se utkali na závěr základní části, kde byl úspěšnější Michal. Plynule na to navázal čtvrtfinálový boj, v němž Dušan vrátil Michalovi nedávnou prohru a postoupil mezi nejlepší kvarteto (4 : 2).

Semifinále jako trénink na finále pojal Jiří Junek. Sparingpartnerem mu přitom byl Michal Janků, jenž asistoval u výhry Jiřího 7 : 0. Dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Toto pořekadlo se ukázalo v plné parádě, protože Dušan Vítámvás Milana Zemana napodruhé v jeden den neporazil a prohrál 2 : 3.

Pořádný branko stroj se udál v utkání o 3. místo. Dušan Vítámvás společně s Michalem Janků nastříleli dohromady za pět minut 13 branek. Ve skóre tento počet vyzněl lépe pro Dušana v poměru 7 : 5.

Šanci prolomit vítěznou šňůru Jiřího Junka měl Milan Zeman a byl relativně blízko. Dostal zápas do prodloužení. V normální hrací době se totiž hrálo smírně 2 : 2. Prodloužení však natáhlo stavem 3 : 2 vítěznou sérii minimálně o další týden.

Další možnost na přepsání historie bude znovu za týden v úterý 21. října 2014. Všichni jste srdečně zváni!