5. kolo VTL: Martin Gros si účast ve finále proměnil v střelecké hody!

Bilance Martina Grose v pravidelném týdenním dostaveníčku v rámci soutěže Vítámvás Training League prozatím bere dech. Tři účasti, třikrát finálová účast, z toho dvě celková prvenství. To druhé přidal Martin před pár dny, v úterý 22. října. Protivníků, kteří se mu snažili, jeho druhý triumf maximálně ztížit, bylo sice jen pět, nicméně skupinka hráčů to byla skutečně prvotřídní.

Krom Martina Grose se o dobrý pocit ze hry a body do tabulky přišli porvat Kamila Špičáková, Lukáš Čeloud, Milan Zeman, Dušan Vítámvás a Jiří Junek. No uznejte, že alespoň v rámci naší soutěže se jedná o naprostou špičku. Už základní část ukázala velkou vyrovnanost. Fráze, že každý může zdolat každého, platila tentokráte tuplovaně. V základní části se hrálo dvoukolově. Martin Gros i Jiří Junek dali dohromady stejný počet 13 bodů. Martinovi se celkem dařilo soupeře porážet, jen první part s Jiřím Junkem mu příliš nevyšel. Prohrál jej 0 : 3. V odvetě už ale zjistil, jak se dostat soupeři pod kůži, když zvítězil 3 : 2. Oba bodové soukmenovce spojuje pokles formy ve druhém kole. Jirkovi zvlhnul střelecký prach, což mělo za následek tři porážky. Krom té s Martinem, se dostavila ještě s Lukášem Čeloudem (1 : 4) a s Dušanem Vítámvásem (0 : 3). Martin Gros zase dovedl hned tři mače do remízového konce a jedné porážky, což znamenalo, že si připsal jen jednu výhru. Suma sumárum oba skončili na 13 bodech. U Lukáše Čelouda pro změnu platilo, že druhá polovina utkání, byla výrazně lepší než první. Po prvním měření sil, měl jen dva body. Nakonec se dokázal vyšplhat na jedenáct a sebrat třetí místo. Dušan Vítámvás se dal označit za hráče z konstantní výkonností. Z bodového koláče dokázal v každém kole uhrát po pěti bodech. S mírným odstupem za kvartetem dvojciferných, se ocitli Kamila Špičáková ze sedmi body a Milan Zeman s šesti bodíky. I to je jasný důkaz toho, že 5. kolo se vyznačovalo maximální vyrovnaností.

Proto bylo velmi těžké dopředu tipovat další vývoj v play off. Jisté bylo snad jen to, že vedoucí duo Martin Gros, Jiří Junek, mělo ve čtvrtfinálovém kole volno. To Lukáš Čeloud musel čelit atakům Milana Zemana a Dušan Vítámvás se musel nejdříve vypořádat s Kamilou Špičákovou, nežli mohli pomýšlet na semifinálovou účast. Lukáš Čeloud přehrál Milana Zemana těsně 2 : 1. O branku to bylo i v druhém případě. Jen rozhodnutí o vítězi trvalo o něco déle, protože duel musel dojít do prodloužení. V něm Kamila Špičáková zaskočila Dušana Vítámváse a ten už nebyl schopen žádné gólové vendety. (3 : 2p).

Poražení pánové Dušan a Milan si zahráli alespoň o čest v podobě zápasu o 5. až 6. msto. Utkali se hned dvakrát. První souboj patřil Milanovi. Ofenzivně laděná hra skončila 6 : 3. V odvetě mu k jistotě 5. místa stačila remíza. Jenže o tu Milan přišel souběžně s poslední vteřinou klání. Mač musel rozseknout rozhodující puk, jenž by doplul do opuštěné kasy. To se povedlo Dušanovi. Obrat byl tak dokonán.

V semifinále se Kamila nezalekla Jiřího Junka. Porazila ho v poměru 4 : 2. Ve druhém semifinále ukazatel skóre zamrzl na nule a ne a ne se pohnout vpřed. Tento stav vydržel celých pět minut hry. Lukáš Čeloud s Martinem Grosem museli proniknout dotajů prodloužení. Lépe na něj bude vzpomínat Martin. Jediná branka utkání do jeho vlastnoruční výroby.

O pomyslnou medaili z bronzového kovu se utkali Jiří Junek s Lukášem Čeloudem. Porážka je věc tuze nepříjemná. Pocity z ní musel vstřebávat Jirka (2 : 1).

Finále bylo one man show Martina Grose. Kamila Špičáková se stala pouze sparing partnerkou finálového zápasu. Výsledek 7 : 0 zajistil velkou rezervou triumf Martinu Grosovi.

Nyní nás čeká čtrnáctidenní přestávka, vyplněná podzimními prázdninami. Další kolo je na programu až v úterý 5. listopadu 2013. Věříme, že tělocvična bude opět naplněna až po