5. kolo VTL: Pět vteřin do konce a pak přišel smrtící gól, který udělal vítězku z Kamily Špičákové!

I přes minimální počet tří účastníků, kteří se aktivně rozhodli zapsat do análů 5. kola Vítámvás Training League, jakožto soutěže ve stolním Stiga hokeji, nebyla o zajímavé momenty nouze.

Chybělo necelých 5 vteřin do konce finálového souboje mezi Kamilou Špičákovou a Dušanem Vítámvásem. Byl to čas tak akorát na poslední zdařilou akci. Stav na ukazateli skóre ukazoval dvě jedničky. Touš má v držení Kamila. Přichází přihrávka z křídelního prostoru, přesně do dráhy centra, který nemilosrdně uklízí puk takovým prapodivným dloubáčkem do brány. Game over.

To byl popis rozhodujícího momentu celého hracího kola. Než k němu ovšem došlo, odehrála se základní část. V ní se Kamila Špičáková, Dušan Vítámvás a Tomáš Pětník utkali celkem čtyřikrát. A zejména mezi Kamilou a Dušanem to byla velká bitva o první místo ve skupině.

Oba nasbírali dohromady deset bodů. Zatímco Kamile se vydařila lépe první polovina skupinové fáze, Dušan to měl zrcadlově obráceně. Oba nashromáždili ve svých povedenějších fázích hry sedm bodů. V té méně povedené naopak tři. Důležitým faktem měřítkem budiž jejich vzájemné zápasy. Lépe se v nich dařilo Dušanovi. Ten krom společné remízy 2 : 2 zvítězil dvakrát. A to ve druhém kole 2 : 1 a pak v tom úplně posledním. V ten moment jeho střelecká forma dosahovala vrcholu. Výsledek 8 : 3 byl v tu chvíli všeříkající. Kamča ovládla kolo první, když Dušana zdolala 4 : 2.

Třetí do party Tomáš Pětník tentokráte nestačil z výše uvedenou dvojicí držet krok. Pouze občas dokázal některého z nich, o nějaký ten bod obrat. Ve druhém kole konkrétně Dušana zásluhou vítězství 4 : 3. V tom třetím následně oba z nich. To když se spolupodílel na dvou remízách. S Dušanem 1 : 1 a s Kamilou 3 : 3. Toť vše.

Čtyřbodový zisk Tomáše Pětníka a celkově třetí, tedy poslední místo ve skupině ještě úplně neznamenalo konec finálových nadějí pro něj. Stačila „maličkost“ – porazit v takovém předkole o finále Kamilu Špičákovou. Dušan Vítámvás měl již účast zásluhou vítězství ve skupině jistou.

Překvapení se ovšem nekonalo. Kamila Špičáková dobře bránila útočné zbraně Tomáše a sama vždy v pravý čas udeřila. Zvítězila po zásluze 2 : 0 a stala se vyzývatelkou Dušana Vítámváse ve finále.

Podání rukou jako gesto fair play před finálový duelem. Ovšem zároveň zaťatá pěst v podání Dušana Vítámváse v souboji s Kamilou Špičákovou dávala tušit, jak nelítostný boj to bude. A nakonec i byl.

Klíčový moment zápasu o první příčku jsme si již popsali hned v úvodu naší reportáže. Ostatně jak celý zápas, v němž, zvítězila Kamila Špičáková vypadal, včetně onoho gólu pět vteřin před koncem základní hrací doby se můžete podívat zde na našem webu ve videu umístěném pod tímto článkem.

Doufejme, že příští kolo nabídne neméně zajímavé momenty i s větším počtem účastníků zapojených do hry. Hrát se bude znovu v úterý 6. února v jednotě Orel v Brně Králově Poli na ulici Poděbradova 7. Všichni zájemci o stolní Stiga hokej jsou srdečně zváni!

Kompletní souhrn výsledků 5. kola VTL 2017/2018 najdete zde.

Tabulku ligy VTL 2017/2018 po odehraném 5. kole zde.

Text: Tomáš Pětník

Zpracování výsledků: Milan Zeman