6. kolo VTL: Spanilá jízda Milana Zemana neskončila ani ve finále, které nabídlo gesto fair play a gól v prodloužení!

Soutěž stolního Stiga hokeje provozovaná v jednotě Orel v Brně Králově Poli na ulici Poděbradova 7 pod názvem Vítámvás Training League, postoupila do dalšího kola. V pořadí šestého. V úterý 6. ledna 2018 si přišli zahrát znovu jen tři hráči, kteří si tak užili mnoho zábavy s hrou s šesti táhly na každé straně. Vítězem kola se stal Milan Zeman, jenž během devíti odehraných utkání absolvovaných se svými dvěma protihráči Michalem Ptáčkem respektive Tomášem Pětníkem, ani jednou nepoznal hořkost porážky. Nejblíže k ní byl v samotném finále, ve kterém o jeho neporazitelnosti rozhodlo až prodloužení.

Milan kráčel v základní části, která se stejně jako v kole předešlém, hrála systémem každý s každým, od vítězství k vítězství. V některých případech skóroval doslova s posledními vteřinami zápasu. Tak tomu bylo třebas při první konfrontaci s Tomášem Pětníkem. Stav zápasu 0 : 0 byl doslova tři až dvě vteřiny od svého zaknihování do výsledkové listiny, leč Milan Zeman změnil tento stav poslední ranou zápasu na konečných 1 : 0. Obdobně na tom byl při jednom ze vzájemných soubojů i Michal Ptáček. Průběh zápasu byl ovšem gólově mnohem vydatnější. Remíza 4 : 4 se již zdála býti neodvratnou. Milan Zeman byl ovšem znovu tím, kdo jsi vzal v zápase poslední slovo. Výsledkem toho, budiž koncový stav 5 : 4 (z tohoto zápasu je také pořízen videozáznam pod tímto článkem).

Milan Zeman a Tomáš Pětník si zahráli celkem čtyřikrát. Pokaždé se radoval Milan.

A do třetice obrat v posledních vteřinách střetnutí. Na jedné straně stolu jak jinak Milan Zeman a na té druhé Tomáš Pětník. Stav na počítadle skóre 1 : 1. Dalekonosná střela zapadne po teči za brankovou čáru a spolu s ní se odpočítávají poslední vteřiny zápasu. 2 : 1 pro Milana Zemana. V dalších soubojích již vyhrával Milan Zeman s větším brankovým rozestupem a s přehledem vybojoval první příčku.

Na druhém místě ve skupině skončil Michal Ptáček. Byl úspěšnější v měření sil s Tomášem Pětníkem. První jejich duel vítěze neměl. Na remízu 1 : 1 navázala výhra Tomáše 3 : 2. Následně však dvakrát zvítězil Michal. Nejprve 3 : 1 a poté 2 : 1.

Nejdůležitější jejich bitva však teprve přišla. V mini play off po skončení základní části o to, kdo nakonec vyzve jistého finalistu Milana Zemana o konečné vítězství v tomto kole. Zápas dlouho vypadal příznivěji pro Michala Ptáčka, který vedl 2 : 1. Jenže i kvůli opravě hracího stolu se ještě minuta zápasu nadstavovala a v ní dokázal Tomáš Pětník srovnat na 2 : 2. Prodloužení dlouho netrvalo. Michal Ptáček po své klasické střele z levého křídla z pohledu bránícího hráče, ukončil zápas za stavu 3 : 2 po prodloužení.

Finále s Milanem Zemanem a Michalem Ptáčkem šlo také do nastaveného času. V základní hrací době skončil zápas 1 : 1. V prodloužení dal nejdříve branku Michal. Sám ovšem naznal, že při střele, která došla až do branky, nadzvedl hrací stůl. Toto pěkné gesto fair play si jistě zaslouží uznání. Hrálo se tedy dál a udeřilo na druhé straně. Tentokráte již zcela podle pravidel Stiga hokeje skóroval Milan Zeman (2 : 1 po prodloužení). Tím se stal vítězem kola a zároveň dokázal udržet neporazitelnost. Rozhodující branku včetně finále včetně gesta fair play můžete znovu zhlédnout ve video záznamu pod touto reportáží.

Finále bylo třešničkou na dortu soubojů Milana Zemana a Michala Ptáčka.

Jaký bude průběh v dalším kole VTL, můžete svojí účastí ovlivnit i vy. Hrát se bude opět v úterý 13. února v jednotě Orel v brněnské čtvrti Královo Pole. Jste srdečně zváni!

Kompletní přehled výsledků 6. kola i aktuální pořadí soutěže VTL po 6. kole najdete zde.

Text: Tomáš Pětník

Zpracování výsledků: Milan Zeman