7. kolo VTL: Jiří Junek načasoval odplatu za porážku od Tomáše Kulíška dokonale

Po čtrnácti dnech proběhlo 7. letošní kolo Vítámvás Training League ve stolním Stiga hokeji v areálu Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené. Opět došlo v samotném finále na souboj Jiřího Junka s Tomášem Kulíškem z ELPISu. Vítězství 6 : 2 připsalo titul vítěze 7. kola Jiřímu Junkovi.

Vítěz základní části měl ovšem jinou skladbu písmen. Byl jim Tomáš Kulíšek. Ten vsítil dohromady třicet branek, přičemž sedm z nich, napadalo do branky právě Jiřímu Junkovi (7 : 1). Pouze Dušan Vítámvás dokázal Tomáše Kulíška v jeho střeleckém povyražení zastavit, když zvítězil 2 : 1. Jiří Junek s Kamilou Špičákovou obsadili s osmi body zbylé pomyslné dva stupně vítězů základní části. Druhé místo obsadil Jiří a to hlavně zásluhou výhry 4 : 3 s Kamilou. Jinak si Jirka připsal nezvykle hned dvě prohry. Kromě té s Tomášem Kulíškem, se povedlo zvítězit i Dušanu Vítámvásovi (4 : 0). Muž s charakteristickým knírkem byl bodově na roveň s Vojtou Hlouchem. Třetinu s šesti získaných bodů utržil Vojta v konfrontaci s Dušanem. Výhra 5 : 2 jej posunula před něj na čtvrtou pozici. Dušan se musel spokojit s místem pátým. Tři body se  ukázali jako konečná číslovka po odehrání všech duelů u Tomáše Pětníka. Tomáš remizoval 3 : 3 s Dušanem a porazil 5 : 0 Marka Neklapila. Ten obsadil sedmé místo s jedním bodíkem na kontě. Marek si jej připsal za nerozhodný výsledek 2 : 2 s Dušanem Vítámvásem.

Čtvrtfinálové dvojice sice neodpovídaly výsledkům základní části, ovšem to neubralo nic na dramatičnosti jednotlivých střetnutí. Jiří Junek neměl tentokráte od začátku do konce o svém vítězství. Vojtu Hloucha zdolal těsně 3 : 2. Podobně na tom byla Kamila Špičáková. Marku Neklapilovi vsítila jedinou branku, jenž se zároveň ukázala býti vítěznou (1 : 0). Stejný výsledek - jiný scénář, nabídl zápas Dušana Vítámváse a Tomáše Pětníka. Stav 0 : 0 se proměnil v jednobrankovou výhru Dušana až po dlouhém čase po ukončení základního limitu pro hraní.

Už bez účasti Marka Neklapila, který tak skončil na 7. místě se odehrávala pořádně dlouhá bitva o 5. a 6. místo mezi Vojtou Hlouchem a Tomášem Pětníkem na dva vítězné souboje. Jen první z nich byl méně dramatický. Tomáš zvítězil 3 : 0, ale Vojta zvládl celou sérii otočit na svoji stranu. Nejdříve Vojta stav zápasů zásluhou výhry 3 : 2 po prodloužení dorovnal, aby opět v prodloužení třetího a rozhodujícího mače svůj obrat dokonal úplně (2 : 1p).

3 : 2 - to byl výsledek určující pro budoucí finalisty. Po prodloužení takto vyhrál Tomáš Kulíšek nad Kamilou Špičákovou respektive Jiří Junek nad Dušanem Vítámvásem. Jedinou nuancí byla Jirkova výhra v základním hracím čase.

Dušan Vítámvás si prodloužení zahrál v zápase o 3. míso. A nebyla to pro něj pro něj chvíle, na niž by vzpomínal minimálně do dalšího kola. Prodloužení jej totiž po porážce 4 : 3 odsunulo na bramborovou pozici.

Finále bylo ve znamení dokonalé odplaty Jiřího Junka za porážku od Tomáše Kulíška v základní části. Vendeta měla konečný výsledek 6 : 2 a znamenala Jirkovo další vítězství v rámci letošního ročníku.

Další kolo proběhne až v čase po jarních prázdninách. Termín bude upřesněn na facebookových stránkách turnaje či v sekci kalendář na webu www.vitamvascup.cz.

Kompletní přehled výsledků naleznete zde.