8. kolo VTL: Dušan Vítámvás oplatil Martinu Grosovi předchozí porážky až ve finále

Po Českém poháru v Litomyšli přišlo na řadu další Stiga hokejové setkání. Na programu bylo 8. kolo Vítámvás Training League. Jeho děj mohlo ovlivnit celkem 10 hráčů, kteří se rozhodli přijít zahrát si tuto stolní hru. Nejvýraznějším písmem se do historie tohoto kola zapsal Dušan Vítámvás, jenž zdolal ve finálovém duelu Martina Grose 2 : 1 po prodloužení.

Základní skupina byla poměrně početná - desetičlenná. Největší problémy nadělal protihráčům svým herním projevem Martin Gros. Podařilo se mu získat téměř všechny dosažitelné body. Slovíčko téměř zapříčinil v předchozí větě Michal Janků, protože to byl právě on, kdo jako jediný s Martinem uhrál alespoň remízu 2 : 2. O poznání větší tlačenice nastala o druhou příčku. Velký boj o ní svedli Dušan Vítámvás a návštěva z ELPISu Tomáš Kulíšek. Oba dosáhli na metu 14 bodů. Ve vzájemném souboji exceloval Dušan Vítámvás. Výhra 6 : 3 znamenala lepší vzájemný duel a posun na druhou příčku. Mezi pánskou společnost se jistě chtěla vklínit Kamila Špičáková. Do čtrnácti bodů jí scházely celkem tři. Mrzet může zejména prohra s Tomášem Kulíškem (2 : 3) nebo Michalem Janků (1 : 3). Spravit si náladu, po nevydařeném Českém poháru v Litomyšli jistě chtěl Lukáš Čeloud. Dařilo se mu to se střídavými úspěchy. V jeho gesci byly vybojované výhry nad Jiřím Fučíkem či Michalem Janků 1 : 0, ale vzápětí přišel obrat a po porážkách 0 : 5 s Martinem Grosem respektive 0 : 6 s Dušanem Vítámvásem se opět dostavilo "Litomyšlské rozpoložení. Po součtu se nicméně na bodovém kontě objevilo solidních 10 bodů.  Michal Janků na pozici číslo sedm utkvěl zejména spolupodílením se na nejdivočejší remíze kola v poměru 5 : 5. Michalova bodová politika byla podobná Jánošíkovi. Ztráty s papírově slabšími protivníky jej stály posun tabulkou výše. Výhru 2 : 0 nad Michalem uhrál pan Jiří Fučík starší. Rodinný recept pak částečně opsal Jiří Fučík mladší, jenž dovedl duel k remíze 2 : 2. Oba nositelé téhož jména i příjmení se v tabulce sešli hned vedle sebe. Bodově měl navrch táta nad synem v poměru 8 : 5.  Na místě devátém skončil druhý hráč ELPISu v tomto kole Martin Hladký. Dva body za výhru mu přinesl zápas nad Markem Neklapilem, který ovládl výsledkem 5 : 1. Marek Neklapil tabulku uzavíral bez bodu.

Play off se tentokráte hrálo ve zkrácené formě. Jelikož se duel o 9. až 10. místo mezi Markem Neklapilem a Martinem Hladkým neuskutečnil (pořadí zůstalo podle výsledků v základní části), začínáme zápasem o 8. až 7. místo. V něm na jedné straně stolu hrál Jiří Fučík starší v rodinném duelu s Jiřím Fučíkem mladším. Vítěze muselo určit až prodloužení, protože remíza 2 : 2 po základní hrací době tajenku nerozlouskla. Šťastněji se nakonec domů jelo Jiřímu Fučíkovi staršímu, který uťal zápas do stavu 3 : 2 po prodloužení.

Lukáš Čeloud zakončil svůj poslední part v tomto kole vítězně. Pět branek nastřílel do sítě Michala Janků. Ten dokázal nepříznivé skóre korigovat pouze jedenkrát, čímž bylo rozdělení 5. a 6. místa jasně dané.

Duel o 3. místo byl soubojem kvalitního útoku Tomáše Kulíška a neméně dobré defenzívy Kamily Špičákové. Nakonec zvítězilo spíše obrané pojetí, protože padly dvě branky na každé straně. Ty se vešli do pěti minut základní hrací doby. V prodloužení už je to mnohdy o štěstí a lepší koncovce. Obojí bylo na straně Tomáše Kulíška (3 : 2p).

Ve finále se utkali Dušan Vítámvás a Martin Gros. Důležitou roli sehrálo prvních 10 sekund a posledních 10 sekund v zápase. Do prvního časového úseku se vešel úvodní gól Martina Grose, v závěrečných vteřinách zase úřadoval Dušan Vítámvás a poslal zápas do prodloužení. Zde uplatnil Dušan Vítámvás touhu oplatit Martinu Grosovi porážku ve čtvrtfinále, což se i povedlo (2 : 1p).

Martin Gros a nejen on, si bude muset na další zářez nějakou chvíli počkat. V nejbližším týdnu, v úterý 26. listopadu nás čeká VÍTÁMVÁS CUP na cestách na ZŠ Lidická a poté bude následovat Mikulášský turnaj dvojic v úterý 3. prosince 2013. 9. kolo tak bude sehráno až v úterý 10. prosince 2013.

Všichni jste srdečně zváni na všechny nadcházející akce s VÍTÁMVÁS CUPem!