8. kolo VTL: Mezi kvartetem účastníků nejlepší Jiří Junek

V 8. kole ročníku 2014/2015 soutěže ve Stiga hokeji, nazvané Vítámvás Training League se do historických análů zapíší pouze čtyři zúčastnění hráči, mezi nimiž se ukázal býti nejlepší Jiří Junek. Zbylá trojice se skládala s Kamily Špičákové, Lea Ustrnula a Tomáše Pětníka.

V základní části, která se odehrávala ve třech kolech, se nejvíce dařilo Kamile Špičákové. Ta sváděla boj o první příčku v tabulce najmě s Jiřím Junkem. Díky tomu, že jej dokázala v prvních dvou kolech porazit v poměru 6 : 4 a 4 : 0, mohla si dovolit v posledním kole s Jirkou luxus porážky 1 : 5 a stejně byla stále o jeden bod první. V utkáních s Leem respektive Tomášem totiž ztratila pouhý bod za remízu 3 : 3 s Tomášem. Je nutno podotknout, že Jirka si vedl obdobně, kdy oba své protivníky dokázal třikrát porazit, Pouze v prvním kole to bylo s oběma vždy těsně 2 : 1. Rozhodující branka navíc padla pokaždé jen pár vteřin před ukončením časového limitu. Třetí skončil Tomáš Pětník, jenž dvakrát přehrál Lea Ustrnula (2 : 0, 5 : 0). Jednou skončilo vzájemné porovnání sil nerozhodně 1 : 1. Pro Lea to byl jediný získaný bod v čtyřčlenné základní skupině.

Po základní části následovalo rychle odehrané play off. V semifinále se utkali první Kamila Špičáková s Leo Ustrnulem a Jiří Junek s Tomášem Pětníkem. Překvapení se ani v jednom případě nekonalo. Oba zápasy měly předpokládaný scénář. Kamila Špičáková zvítězila nad Leo Ustrnulem 5 : 0, Jiří Junek si i na počtvrté poradil s Tomášem Pětníkem, tentokráte 3 : 0.

Žádný dramatický průběh neměl ani zápas o 3. místo. Tomáš Pětník potvrdil stejnou příčku, vydobytou v základní části, výhrou 6 : 0.

V zaslouženém finále proti sobě zkřížily hokejky Kamila Špičáková s Jiřím Junkem. Zatímco ve skupině se více dařilo Kamile, finále patřilo Jirkovi, který zvítězil 3 : 0. Vzhledem k brzkému konci, byl čas ještě na turnaj v šipkách. Jen pro pořádek tento turnaj vyhrála Kamila Špičáková, před Jiřím Junkem, Leo Ustrnulem a Tomášem Pětníkem.

Další kolo Stiga hokejových radovánek, při němž se doufejme sejdeme v hojnějším počtu, proběhne v tělocvičně Střední školy F. D. Roosevelta na Křižíkově ulici v Brně, zase za týden, v úterý 25. listopadu 2014. Všichni jste srdečně zváni!

Kompletní přehled výsledků 8. kola najdete zde.