Brno znovu žilo Stiga hokejem! Český pohár v Brně si zahrálo rekordních 68 hráčů, vyhrál Jiří Chylík!

Český pohár ve stolním Stiga hokeji zavítal po roční odmlce opět do Brna. Od roku 2013 do roku 2017, kdy se do Brna rovněž sjela smetánka nejen Českého Stiga hokeje, se mohl turnaj pořádaný pod hlavičkou turnaje VÍTÁMVÁS CUP vždy pyšnit nejvyšším počtem účastníků v rámci celé sezony Českého poháru. Tento primát náleží brněnskému turnaji i v letošní sezoně, protože turnaj konaný na Základní škole Novolíšeňská v Brně v sobotu 2. února 2019 obohatilo svojí účastí celkem 68 hráčů, Včetně vydatného přispění hráčů ze Slovenska, což je prozatím ze všech pořádaných turnajů nejvíce! Nejlepším ze všech se stal Jiří Chylík oděný do zeleného trikotu klubu HCS Žabka Praha.

Číslo 68 je díky Jaromíru Jágrovi symbolem, tentokráte se tato číslovka objevila i na historickém dresu Zdeňka Matouška a také symbolizovala počet účastníků v turnaji!

Turnaj odstartoval boji v základních skupinách, které byly celkem čtyři. Každá měla sedmnáct zástupců. Ti si to rozdali mezi sebou, aby následně po obědové pauze mohlo následovat pokračování v podobě skupin výkonnostních oddělených písmeny „A“ až „D“.

Z brněnského pohledu se základní skupina velmi vydařila Michalu Ptáčkovi. Ten dokázal soupeře obrat dohromady o osm bodů, za což mu budiž zaslouženou odměnou postup do třetí výkonnostní skupiny. O bod méně získal v základní skupině číslo 1 Jiří Junek a možná také proto se Jirkovi do stejné grupy jako Michalovi postoupit nepodařilo. Tomáš Pětník v dopolední fázi nezískal bod žádný a tak není divu, že se nedokázal posunout výše z poslední příčky 4 skupiny základní části.

Mochal Ptáček (ve žlutém vlevo) se probojoval až sovýkonnostní skupiny "C", kde se setkal i s nejmladším účastníkem turnaje!

V „C“ skupině skončil Michal sice na předposlední příčce, ovšem v celkovém pořadí obsadil velmi pěkné 55. místo. Jiřího Junka zase mohlo těšit, že se stal vítězem výkonnostní skupiny „D“, když získal dohromady 37 bodů. V celkovém pořadí skončil Jiří Junek 57. Tomáš Pětník pro změnu tuto skupinu a celý peloton účastníků brněnského turnaje uzavíral na 68. místě s osmi body v rukávu.

Turnaj již poněkolikáté hostila jídelna Základní školy Novolíšeňská v Brně!

Výkonnostní skupinu „C“ si pro sebe podmanil Vít Perkner z dalšího pražského klubu Big Band. Ve skupině „B“ ovšem znovu úřadovala Žabka zásluhou Miroslava Černocha. Stupně vítězů v nejvyšší výkonnostní kategorii měly následující obsazení: 3. místo patřilo Zdeňku Matouškovi mladšímu (HCS Žabka Praha), druhé pak Michalu Koberlemu (Gladiators Plzeň) a první Jiřímu Chylíkovi (HCS Žabka Praha. Ten vítězství v turnaji získal po velké finálové bitvě v poměru 3 : 2 na zápasy. Organizátoři vyhlásili rovněž nejlepší ženu turnaje. Tou se stala Iva Mašková, ke které patří neodmyslitelně kostičkovaný dres klubu SHC Cheb.

Trojice nejlepších v rámci Českého poháru ve Stiga hokeji v Brně sezony 2018/2019!

Velké poděkování patří všem partnerům a organizátorům, kteří se podíleli na organizaci turnaje! Zvláštní poděkování pak patří Miroslavu Černochovi, který výrazně pomohl s přípravou hracích stolů před začátkem turnaje!

Další fotografie z turnaje naleznete zde.