Český pohár v Litomyšli tradičně s brněnskou účastí!

Český pohár ve stolním Stiga hokeji má za sebou zastávku na místě, které má již několik let pevně usazeno ve svém kalendáři. V sobotu 21. listopadu se odehrál v Litomyšli turnaj s 66 hráči. Dušan Vítámvás, Milan Zeman, Jiří Junek a Tomáš Pětník zastupovali město Brno ve startovním poli.

V základní části se z této čtveřice dařilo Jiřímu Junkovi a Dušanu Vítámvásovi. Oba na základě dosažených výsledků postoupili do výkonnostní skupiny "C". Zatímco u prvně jmenovaného, to není až takovým překvapením, druhý jmenovaný s účastí mezi herně vyspělejší smetánkou nepočítal. O to větší to poté bylo překvapení.

Jiří Junek skončil jedenáctý v základní skupině číslo 3 se čtyřmi vyhranými zápasy v kapse. Dušan Vítámvás obsadil ve 2 základní grupě dvanáctý s body pěti. Postup o patro výš, byl pro Dušana těsný, protože stejně bodů měl i protihráč ze skupiny skončivší o jednu příčku níže. Ve prospěch Dušana rozhodlo lepší celkové skóre.

Milan Zeman v Litomyšli nechyběl, stejně jako Tomáš Pětník u vedlejšího stolu.

Milan Zeman se s Tomášem Pětníkem setkal ve skupině číslo čtyři. Vzájemný mač byl gólově plodný. Zvítězil Milan Zeman 5 : 3, čímž zdvojnásobil svůj bodový zisk na konečné čtyři body. Tomáš Pětník zabodoval na plno jednou, v dalších utkáních si připsal záporný výsledek do tabulky.

Po více jak hodinové pauze na oběd se v Litomyšlském Lidovém domě rozeběhla druhá část turnaje v podobě bojů ve skupinách výkonnostních. Poměřit jí vzájemně mohli Dušan Vítámvás a Jiří Junek ve skupině "C". Když došlo na konkrétní zkřížení hokejek, pokaždé vítězil Jiří Junek. Nejprve 3 : 2, v odvetě pak vysoko 7 : 1. K těmto dvěma výhrám musíme připočíst dalších devět a tři nerozhodné výsledky. Konečný součet bodů se zastavil na číslici 25. Ve skupině z toho byla 6. příčka a v konečném sumáři jubilejní 50 místo. Dušan Vítámvás byl v těchto parametrech vždy o čtyři místa vzad. První polovina výkonnostní skupiny jej sice nezastihla v optimální formě, druhá polovina byla ale díky dlouhé bodové šňůře o poznání úspěšnější. Zisk jedenácti bodíků v náročné konkurenci rozhodně nelze nazývat neúspěchem.

Milan Zeman s Tomášem Pětníkem sváděli bitvy se soupeři výkonnostní skupiny "D" Úspěšnější budiž Milan Zeman. A to jak co se týče konfrontace s Tomášem (dvě výhry 4 : 2 a 4 : 1), tak také v tabulce samotné. Zde utržil Milan bodů 13, zatímco v Tomášově případě bylo bodové konto jednociferné. Devět bodů postačilo na předposlední místo. Milan Zeman obsadil příčku s číslem 7.

Vzájemný mač Milana Zemana s Tomášem Pětníkem okořenil turnaj dokonce dvakrát. A když budete pozorně hledat, najdete na fotografii v zelené polokošili Dušana Vítámváse

Vítězem turnaje se stal Patrik Petr, jenž uťal nadvládu Yevhena Levdanského z turnajů předchozích. Zbylo na něj tentokráte místo třetí, druhý skončil Zdeněk Matoušek mladší.

12. prosince je na programu turnaj v Praze, pak už následuje turnaj v brněnském prostředí, s datem 16. ledna 2016.

Kompletní výsledky z turnaje v Litomyšli najdete zde.