Je za námi první kolo VTL na ZŠ Novolíšeňská!

Úvodní kolo Vítámvás Training League na Základní škole Novolíšeňská je úspěšně za námi. Zúčastnilo se jej ve čtvrtek 11. února 2016 pět hráčů, zatím však bez spojitosti se Základní školou Novolíšeňská. Vítězem prvního kola se stala Kamila Špičáková, která zdolala Jiřího Junka 4 : 3 po prodloužení.

Základní část se hrála dvoukolově a vyhrál jí Jiří Junek o skóre před Kamilou Špičákovou. Oba nasbírali po čtrnácti bodech. Ve vzájemných duelech nejdříve vyhrál Jiří 3 : 0, v odvetě Kamila kontrovala výhrou 3 : 2. Na třetím místě ve skupině skončil Tomáš Pětník, jenž bodoval zejména v obou zápasech s Michalem Ptáčkem. Pokaždé šlo o vítězství v poměru 3 : 1. Na Michala zbylo čtvrté místo. Tři bodíky vybojoval v zápasech s Honzou Ulrichem, jakožto synovcem Tomáše Pětníka. Jednalo se o body za výhru 3 : 1 respektive remízu 1 : 1. Šestiletý Honza nasbíral rovněž tři body. Zásluhu na tom měla výhra 1 : 0 v rodinné bitvě s Tomášem Pětníkem.

V semifinále se málem o překvapení postaral Michal Ptáček. Dlouho hrál vyrovnanou partii s Jiřím Junkem a to až do chvíle pár sekund před vypršením časového limitu. Branka Jiřího Junka na konečných 4 : 3 rozhodla o jeho postupu do finále. Zde se utkal s Kamilou Špičákovou. Ta poměrně hladce přehrála Tomáše Pětníka 3 : 0.

Zápas o třetí místo přinesl třetí klání Michala Ptáčka a Tomáše Pětníka. Druhému jmenovanému, se potřetí v řadě podařilo zvítězit. Tentokráte se jednalo o nejvyrovnanější mač ze všech, což je patrné i na konečném skóre 4 : 3.

Stejný stav se zrodil ve finále. Jen s tím rozdílem, že k tomu bylo zapotřebí prodloužení. Kamila Špičáková se v něm dopracovala k výhře a tudíž zároveň k prvenství v úvodním kole Vítámvás Training League na ZŠ Novolíšeňská v Brně.

Příští kolo se uskuteční ve čtvrtek 18. února 2016. Rádi přivítáme všechny zájemce, kteří by si rádi zahráli stolní Stiga hokej!