MR republiky v Litomyšli: Brněnsko – vyškovským bitvám dodal lesk českobudějovický mistrovský punc!

Středo bodem nebo-li hlavním městem Stiga hokeje v České republice se stala Litomyšl. O víkendu 28. – 29. května se zde uskutečnilo Mistrovství republiky v této stolní hře.

Stiga hokej sice není příliš kolektivním sportem, ovšem první hrací den tento mýtus rozmetal na cucky. V Domově mládeže pedagogické fakulty v Litomyšli byl rozehrán turnaj družstev. Vítězem turnaje se stal klub THC Stiga Elites, jenž obhájil titul z loňska. Na druhém skončil oddíl s názvem Big Band Praha, za který nastoupil vítěz VÍTÁMVÁS CUPu 2010 Jan Dryák  a jako třetí  se umístil tým Gladiators Plzeň. Nás samozřejmě nejvíce zajímalo umístění Budějovického BSE, v jejichž barvách nastoupila i Any JackowskáTiborem Vargou. Klub s domácím zvířetem v erbu nakonec vybojoval 9. místo, což lze považovat za úspěch! Mezi sedmnáctkou kolektivů se neztratilo ani „béčko“ domácích Benátek. Za ty se pro změnu snažili vybojovat co nejvyšší příčku Jiří Junek a Milan Zeman. Nakonec jejich snaha vyústila v 16. místo.

Neděle pak byla ve znamení hned několika turnajů. V klání o titul mistryně republiky se mezi sebou utkaly mimo jiné Any JackowskáKamilou Špičákovou, které doplnily pěti členné startovní pole. Kamila si z osmi střetnutí připsala jedno vítězství v poměru 4 : 1. Hlavně ale nasbírala spoustu cenných zkušeností. Any obrala své soupeřky celkem o deset bodů. Část z toho se jí povedlo získat ze vzájemných utkání s Kamilou (5 : 1,  3 : 0) a nakonec ukončila základní part na druhém místě. V play off se jí pak podařilo přehrát všechny své sokyně, čím si zajistila pohár určený Mistryni republiky!

Výsledky ženského turnaje zde .

Any  Jackowská pózuje s pohárem pro Mistryni republiky.

V soutěži juniorů si prožil svůj křest ohněm mladý Kuba Jeřábek, jenž si přijel atmosféru velkého turnaje okusit z Vyškova. Kuba zaplatil nováčkovskou daň, když se mu nepovedlo dovézt ani jeden zápas k bodovému zisku. Nejlepším juniorem byl vyhlášen Filip Hamáček..

Výsledky turnaje juniorů zde.

Další cílovou stanicí, jenž musela poznat vítěze, byla kategorie veteránů. V ní se upíchl na 16. stupínku Dušan Vítámvás. K tomuto umístění jej vyhouply zejména čtyři vítězné mače. Mimo to odehrál Dušan i spoustu dalších bitev, které mohly při troše štěstí skončit lépe než těsnou prohrou. Druhým pro nás zajímavým hráčem mezi „radou starších“ byl Petr Jeřábek. Jeho první start pod hlavičkou České asociace Stiga hokeje skončil s bilancí jedné výhry. Ta ovšem nepřišla ve vzájemném měření Stiga hokejových dovedností s Dušanem (1 : 5). Největší pohár za celkové prvenství si sebou domů odvezl Petr Turoň .

Výsledky veteránského turnaje zde

A aby byl náš sumář úplný, nesmíme vynechat ani turnaj jednotlivců. Vstupenku a tím pádem i možnost startu v této soutěži obdrželo 44 nejlepších podle tabulky Českého poháru plus čtyři vyvolení s divokou kartou. Milan Zeman zakotvil na 47. příčce s jedním triumfem 6 : 5 nad svým oddílovým spoluhráčem Jindřichem Petrem. Další člen Benátského celku Jiří Junek zabral hned místo následující. Kromě jednoho zdařilého výsledku za dva body si mohl připsat ještě bod za remízu. Pro zajímavost ještě zmíníme, že Any Jackowská skončila 35., Zdeněk Lopaur 29., Tibor Varga 25., Václav Pikl 9., Patrik Petr 8., Jan Dryák 5., Zdeněk Matoušek mladší 2. a  nejlepším jednotlivcem se stal Lukáš Turoň.

Výsledky z turnaje jednotlivců najdete zde.

Brněnsko - vyškovská posádka se seřadila hezky od největšího po nejmenšího. Zleva: Petr Jeřábek, Dušan Vítámvás, Kamila Špičáková a Kuba Jeřábek.

Gratulujeme tedy všem zúčastněným k dosaženým výsledkům a zejména pak Any Jackowské, protože Mistrem republiky se člověk nestává každý den! A na závěr ještě poděkování Petru Jeřábkovi za bezplatnou dopravu pro brněnskou část výpravy!