Pravoslavný KAPR CUP vyhrál opět po roce Tomáš Jedlička!

Tradičně na Štědrý den se poslední roky konal turnaj ve stolním Stiga hokeji nazvaný KAPR CUP. Letos nastala změna. Turnaj se z období Vánoc přesunul do časů Tří králů nebo také do období pravoslavných Vánoc. Vítěz turnaje ovšem zůstal stejný jako v loňském roce. Tomáš Jedlička zvítězil ve všech duelech, do kterých nastoupil. Ve finále předčil i výborně hrajícího Dušana Vítámváse. Třetí skončil Michal Janků.

Základní část nabídla v restauraci U Pagáta, kde se turnaj již pátým rokem koná zajímavé duely. Přesto měla osmičlenná základní skupina jasného vítěze. Stal se jim Tomáš Jedlička, jenž těžko hledal soupeře. Nenašel jej ani v Jiřím Junkovi, který skončil v tabulce na místě druhém. Jejich vzájemná konfrontace byla jednostrannou záležitostí ve prospěch Tomáše Jedličky (4 : 0). Druhý Jiří Junek vyprodukoval s přehledem nejvíce situací, po niž padla branka do sítě soupeře. Bylo jich dohromady 46. Je v tom zahrnut jeden dvojciferný výsledek a několik, které k tomu neměly úplně daleko. Daleko skoupější na góly byl Dušan Vítámvás, ale body mu přibývaly rovněž se železnou pravidelností. Jejich počet zaokrouhlil na rovných deset. Jediná žena mezi muži Kamila Špičáková, si připsala na svoje bodové konto osm bodíků. To znamenalo, že její postavení v pořadí po základní části bude přesně uprostřed. Následuje Michal Janků. Také on zachoval bodový rozestup v podobě dvou bodů od protihráče nacházejícího v tabulce nad ním. Připsal si tři triumfy, načež v kolonce porážek bylo možné nalézt o jeden zápis víc. Nejmladší účastník turnaje Jiří Ulrich si připsal dva cenné skalpy. Jeden s čistým štítem při výhře 2 : 0 nad Michalem Ptáčkem a druhý při konfrontaci se svým strýcem Tomášem Pětníkem, kterého zdolal o jednu branku výsledkem 3 : 2. Michal Ptáček si alespoň částečně spravil chuť právě v duelu s Tomášem Pětníkem. Dokázal jej totiž zdolat 2 : 0, čímž jej také odsunul na poslední pozici v tabulce základní části.

Letošního KAPR CUPu v restauraci U Pagáta se zúčastnilo osm hráčů.

Není proto divu, že právě Tomáš Pětník zkřížil ve čtvrtfinálové fázi KAPR CUPu 2016 hokejky s nejlépe postaveným hráčem po základní části. Byl jim jmenovec Tomáš Jedlička a překvapení na svůj účet v žádném případě nedopustil. Zvítězil s přehledem 9 : 0. Obdobně si počínal Jiří Junek. Michal Ptáček sice dokázal jednu branku vstřelit, jenže soupeři na druhé straně stolu se stejný počin povedl hned sedmkrát (7 : 1). V rámci třetího čtvrtfinálového mače na sebe narazili nejstarší a nejmladší hráč turnaje. Zkušenosti sehrály svoji roli. Dušan Vítámvás dovedl zápas do vítězného konce (3 : 1). Nejvyrovnanější bitva se dala očekávat mezi čtvrtým a pátým, což se nakonec potvrdilo. Michal Janků oplatil Kamile Špičákové porážku ze skupiny. Na základě těsného výsledku v poměru 3 : 2 to byl on, kdo se kvalifikoval do semifinále turnaje.

Díky této výhře byla bitva o místa na pomyslném podstavci čistě mužskou záležitostí. Tomáš Jedlička nehodlal přetrhat svoji vítěznou šňůru ani v tento moment, což se mu i podařilo. Michal Janků tentokráte nestačil a prohrál 1 : 4. Za to v druhém semifinále došlo jistojistě na překvapení. Dušan Vítámvás se doslova vybičoval k fantastickému výkonu, který mu vynesl výhru 5 : 2 nad Jiřím Junkem.

S očekávaného finále mezi Tomášem Jedličkou a Jiřím Junkem tedy sešlo. Jiří musel vzít za vděk boj o třetí místo. V něm si na něj ale pro změnu vyšlápl Michal Janků. Zvítězil 5 : 3 a obsadil tak na turnaji třetí příčku.

Finále bylo zejména o tom, zda Tomáš Jedlička potvrdí svoji dominantní pozici v turnaji či se Dušan Vítámvás postará o další překvapení na úkor favorita. Platila první možnost. Tomáš Jedlička neponechal nic náhodě a zaslouženě obhájil výsledkem 4 : 1 svůj loňský triumf. Obdržel proto s rukou organizátora turnaje Dušana Vítámváse pamětní medaili a pivní specialitu k tomu.

Stupně vítězů. Uprostřed vítěz Tomáš Jedlička, vlevo druhý Dušan Vítámvás a vpravo třetí Michal Janků.

Další KAPR CUP ať už na Štědrý den nebo na Tři krále nás čeká zase za rok!

Kompletní výsledky z turnaje najdete zde.