Tomáš FOJTÍK: VÍTÁMVÁS CUP 2008 je pro mě výzvou!

Tomáš FOJTÍK:  VÍTÁMVÁS CUP 2008 je pro mě výzvou!

Co se týče Kociánky nemá vlastně žádnou konkurenci. Je několika násobným mistrem republiky ve STIGA hokeji. VÍTÁMVÁS CUPu se zúčastnil poprvé v roce 2007 a hned ho s přehledem vyhrál. Najde se někdo kdo sesadí v roce 2008 Tomáše FOJTÍKA z trůnu?

Tome, mohl by ses pro začátek našeho rozhovoru představit našim čtenářům? Jaké jsou tvoje největší dosavadní úspěchy ve hře zvané STIGA hokej?

Jsem pěti násobný mistr republiky v Hi–tec lize, 2x jsem jí vyhrál jako absolutní vítěz. 2 roky jsem hrál STIGA hokej závodně a získal jsem dva tituly mistra republiky.

Zúčastnil si se také nějakého mezinárodního turnaje?

Ano. V roce 2002 jsem se zúčastnil Mistrovství Evropy, kde jsem se umístil na 89 místě z celkového počtu tří se účastníků.

Tome, ty jsi se stal vítězem VÍTÁMVÁS CUPu 2007. Co pro tebe vítězství v turnaji znamená?

Každé vítězství je dobré. Na turnaji byli dobří hráči a s tím spojená i dobrá hra. Uvidíme jak to dopadne příští  rok. Ale je pravda, že vítězství v Hi-tec lize si vážím víc. Přece jen nebyla tady taková konkurence.

Takže se VÍTÁMVÁS CUPu zúčastníš i příští rok?

Ano. Určitě se přihlásím.

Ještě se vrátíme k loňskému ročníku. Všichni tě brali jako jasného favorita na vítězství v turnaji. Cítil ses také tak?

Ne, vůbec. Já jsem se necítil jako favorit. Každý to u měl hrát podle svého. Navíc na turnaji byli hráči, kteří mě mohli porazit.

Právě Jiří Junek řekl v rozhovoru pro naše webové stránky, že je v jeho silách tě porazit. Myslíš si totéž, nebo máš na věc jiný názor?

Ano. Jirka Junek patří k hráčům, kteří mě mohou porazit.. Jirku znám šest, sedm let. Víme co od sebe můžeme čekat. Já znám jeho styl hry on zná zase můj... Možná mám výhodu v tom, že Jirka je strašný nervák. Když dostane gól tak se sesype

Byl na turnaji nějaký zápas, který byl pro tebe těžký? Alespoň podle výsledků to vypadalo, že žádný takový zápas nebyl…

Nejtěžší pro mě bylo určitě semifinále s Jirkou Junkem. To finále bylo samozřejmě také těžké. přece jen už jsem byl trošku nervózní, ale když jsem vstřelil první gól tak jsem věděl, že turnaj vyhraji.

Trénuješ STIGA hokej, nebo to nemáš zapotřebí?

V současné době netrénuji, ale mám v plánu, že od příštího roku ho budu opět hrát závodně.

Organizační výbor VÍTÁMVÁS CUPu se pro rok 2008 chystá pozvat deset hráčů hrajících celostátní STIGA ligu, Je to pro tebe velká výzva?

Ano. Bude to pro mne velká výzva a motivace.