V předvečer Tří králů se hrál 6. ročník KAPR CUPu! Počtvrté v něm zvítězil Tomáš Jedlička!

Vánoce a příchod nového roku je definitivně za námi. Definitivní tečku za příchodem nového letopočtu tentokráte udělal 6. ročník turnaje ve stolním hokeji Stiga s názvem KAPR CUP. Nehrálo se na Štědrý den, nýbrž v sobotu 5. ledna 2019 v předvečer Tří králů. Králem turnaje samotného se stal Tomáš Jedlička.

Poprvé v historii turnaje se hrálo pouze na jednom hracím stole. A tak s úsporných důvodů bylo osm zúčastněných hráčů rozděleno do dvou skupin po čtyřech. Skupinu „A“ vyhrál Jiří Junek s body pěti. Na druhém místě se usadila obhájkyně loňského dostaveníčka Kamila Špičáková. Třetí řádek v tabulce obsadil Dušan Vítámvás. Ten dokázal zremizovat duel s Jiřím Junkem do podoby 2 : 2, ale zase nestačil na Kamilu Špičákovou (2 : 5). Proto tři body a třetí pozice. Čtvrtý skončil nejmladší účastník turnaje Jan Ulrich.

Souboje Dušana Vítámváse s Milanem Zemanem mají vždycky říz. Při letošním KAPR CUPu tomu nebylo jinak.

Druhou skupinu ovládl Tomáš Jedlička. Jmenovce Tomáše Pětníka a Michala Ptáčka zdolal jednoznačně, ovšem v zápase proti Milanu Zemanovi se zrodilo vítězství o jedinou branku 2 : 1. Milan Zeman zažil pocit vítězství v dalších dvou zápasech. Boj o třetí místo byl tak v rukou Michala Ptáčka respektive Tomáše Pětníka v rámci vzájemné konfrontace. Duel v poměru 2 : 1 lépe zvládl Michal, proto šel do play off z výhodnější třetí pozice. Tomáš Pětník obsadil čtvrté místo.

Kamča Špičáková je bojovnice k pohledání. Zde bojuje o postup do semifinále s Michalem Ptáčkem.

Čtvrtfinále mohlo převrátit pořadí v základních skupinách naruby. V zápase Jiřího Junka s Tomášem Pětníkem ovšem zůstalo vše u papírových předpokladů. Jiří Junek zvítězil 7 : 1. To mač Dušana Vítámváse a Milana Zemana byl zcela z jiného těsta. Dramatický až do úplného konce. O kolo dál se nakonec protlačil zásluhou vítězství 2 : 1 Dušan. Třetí zkřížení hokejek bylo opět jednoznačným bojem. Tomáš Jedlička zdolal Jana Ulricha vysoko 6 : 0. Poslední dvojici utvořila Kamila Špičáková společně s Michalem. O postupu Michala rozhodl uragán v poslední půlminutě hry, která totálně převrátila zápasový děj z 1 : 2 na konečných 4 : 2.

Ještě než se rozehrály duely, jež určily účastníky finále, bylo zapotřebí určit konečné pořadí turnaje na 5. až 8. místě. Lépe postaveného určil zápas na jeden vstřelený gól. V boji o 5. místo jej vstřelila Kamila Špičáková na úkor Milana Zemana. V rodinném souboji strýce a synovce o 7. místo v turnaji zase zvítězil druhý jmenovaný Honza Ulrich nad Tomášem Pětníkem.

Rodinný souboj Jana Ulricha a Tomáše Pětníka opanoval ten mladší.

Semifinálová klání naštěstí nabídla více než jeden jediný gól. Jiří Junek se postaral hned o čtyři. Michal Ptáček zase pro změnu nevsítil žádný a tak účast ve finále byla jasně dána. Druhý souboj nabídl branky na obou stranách. Vítěz Tomáš Jedlička udeřil také čtyřikrát, poražený Dušan Vítámvás kontroval dvakrát.

Malé finále o třetí místo mezi Dušanem Vítámvásem a Michalem Ptáčkem přinesl rozuzlení až v úplném konci časového limitu. Bronzový kov ukořistil brankou last minute Michal Ptáček. Konečný stav tak zněl 3 : 2 v jeho prospěch.

Dušan Vítámvás tentokráte v pozici dekorujícího předal hlavní cenu vítězi Tomáši Jedličkovi.

Finále dalo dohromady vítěze obou základních skupin. Ovšem vítězem turnaje mohl být pouze jeden z nich. Počtvrté z šesti odehraných ročníků zvítězil Tomáš Jedlička. K vítězství v letech 2014, 2015 a 2016 přidal další tentokráte vztahující se k roku 2018. Rozhodl o tom triumf 5 : 1 nad Jiřím Junkem, díky čemuž obdržel speciální tekutou cenu z rukou Dušana Vítámváse!

Tři králové turnaje. 1. Tomáš Jedlička, 2. Jiří Junek a 3. Michal Ptáček.